Ve Středoafrické republice proběhla další 2 školení Školy hrou

Ani o letošních letních prázdninách nelenili učitelé škol provozovaných bosými karmelitány ve Středoafrické republice. V srpnu se zúčastnili dvou školení. Ta proběhla opět pod taktovkou zkušeného supervizora Thameura Debouby z Francie. Byl to jeho již pátý pobyt v zemi a proto je učitelům dobře znám a dobře se jim spolupracuje.

První školení proběhlo v termínu 7.-11.8. ve městě Baoro a zúčastnilo se ho 53 učitelů. Tomuto týdnu předcházelo setkání 4 školitelů. Jedná se o učitele, kteří již byli mnohokrát proškoleni, nejlépe obsah pochopili a jsou schopni ho předávat efektivně dál svým kolegům.

Po prvním školení jsme se přesunuli i se školiteli na druhé místo, vzdálené asi hodinu cesty. Tam se k nám připojili další 4 školitelé. Během dvou dnů jsme připravovali společně druhý týden. Fotka níže je ze svačinové přestávky. Učitelé si pochutnali na kozím mase, chilli a bagetě.

Druhé školení proběhlo v termínu 14.-18.8. ve městě Bossemptélé. Bylo to vůbec poprvé na tomto novém místě. Spolupráce s místními karmelitánskými sestrami proběhla doslova na jedničku. Učitelé byli velice spokojeni s organizací a stravováním. Většina z nich byla z města Bozoum. Pro změnu místa jsme se rozhodli kvůli zhoršené bezpečnostní a dopravní situaci v oblasti kolem Bozoum. Školení se zúčatnilo 92 učitelů. Vzhledem k přiblížení se hlavnímu městu jsme mohli pozvat také 6 lidí z Bangui. Jednalo se o 5 učitelů škol provozovaných indickými sestrami DMI, které spolupracují se slovenskou organizací Dobrota Pre Afriku (viz úvodní fotografie tohoto článku). Právě ty náš program zaujal a tak navazujeme spolupráci. Školení se také zúčastnil místoředitel organizace REPROCA, která sdružuje protestantské školy ve Středoafrické republice.

Na příští rok připravujeme hned několik novinek, tak nám držte pěsti, ať vše klapne!

S tím souvisí také návštěva tiskárny v Douale v Kamerunu, kde jsme již 2x tiskli naše slabikáře. Jedná se o jednu z nejlepších tiskáren v regionu. Bohužel stejně jako všechno podražily ceny. A proto již nyní začínáme šetřit a sbírat finanční prostředky na dotisk slabikářů a dalších didaktických materiálů příští rok. Budeme vděční za Vaši podporu!

Více o projektu Škola hrou najdete na našich stránkách.