Škola hrou jede dál!

Letos jsme v rámci programu Škola hrou podpořili 2 školení pro více jak stovku učitelů ve městech Baoro a Bozoum. Na obou místech školili na konci srpna a na začátku září své kolegy samotní středoafričtí učitelé, kteří již v minulých letech školením prošli.

Zvládali to velice dobře, potřebovali si ale obsah připomenout, přeci jen 2 roky školení kvůli pandemii nemohlo proběhnout. Vedení týmu 8 místních školitelů se ujal Thameur Debouba, franco-tunisan (na fotce druhý zleva), jemuž nejsou hravé metody v učení cizí. Učitelé byli moc rádi, že se mohli s metodami Školy hrou seznámit a osvojit si zase více jednotlivé techniky.

Na konci října již ubylo dešťů a bylo tak možné pustit se do didaktických fresek ve vesnicích kolem města Baoro, kde dosud nebyly. Tamní učitelé si je vyžádali a už se těší, jak je budou používat ve výuce. Kolem města Bozoum vzniknou další v průběhu prosince a ledna. Novinkou u fresek je mimo jiné to, že obsahují i podpis naší organizace. Najdete ho (zde dole na fotce)?

Více o programu se dozvíte na našich stránkách. Přidejte se k nám a podpořte tento program, který pomáhá dětem ve Středoafrické republice naučit se číst a psát v jejich rodném jazyce.