Novinky od našich studentů medicíny

V pátek jsme dostali úžasnou zprávu, že Dr. Solange YIMIKI právě složila závěrečné zkoušky. Ukončila tak po téměř 9 letech studium všeobecné medicíny a stala se lékařkou. Z celkového počtu cca 500 lékařů ve Středoafrické republice je žen necelá 1/3. Moc jí k ukončení studia gratulujeme a radujeme se s ní.

V pátek nám poslala několik fotografií ze své promoce a přidala k tomu pár slov:

Moc děkuji organizaci SIRIRI za veškerou jejich podporu na mých studiích. Bez nich by dnešní slavnostní den nebyl. Opravdu tisíceré díky všem dárcům, kteří mi umožnili studovat!

Společně s Dr. Cédricem (vpravo, více viz zde), který ji učil nefrologii

Dr. Solange je také jednou z těch, která od našich dárců před půl rokem dostala iPad. Je za něj moc vděčná. Nejenom že jí hodně pomohl na konci studia, ale používala ho také často během své stáže a bude ho používat i nadále během své lékařské praxe. Mohla totiž průběžně pořizovat fotodokumentaci svých pacientů a sledovat tak vývoj jejich onemocnění. Vice o daru počítačů a iPadů naleznete zde.

Více o projektu podpory vysokoškolských studentů najdete v popisu na webu.

Aktuálně máme v programu podpory studentů ještě jednoho lékaře, který je na stáži v lokální nemocnici v Bossemptélé. Jmenuje se Skeny Grace NGOUMBANA a zbývá mu ještě rok studia. Od minulého roku podporujeme také studenta prvního ročníku zdravotní školy Červeného kříže. Xavier Dieu-Beni NDING-DA je jedním ze studentů, který od nás nedávno také dostal mobilní telefon.

Podpořit naše studenty můžete také pomocí portálu Darujme.cz.

Děkujeme!