Děkujeme za dar počítačů a iPadů pro naše studenty!

„Moc děkujeme dárcům z ČR, kteří nám pomohli v našem studiu! Máme z nových tabletů opravdu ohromnou radost. O tom se nám ani nesnilo! Právě jsme vyřešili problémy, jak sbírat data z terénního výzkumu, stahovat skripta na internetu a nemuset je tisknout. Pomůže nám to také v sepisování prací do školy, které máme už od prváku.“ Dieu-Bénit Bouba a Gad Marvin Kalou, studenti 2. ročníku vysoké školy zemědělské v Bangui.

2 notebooky a 3 iPady

Na začátku roku se nám ozvali 2 dárci z ČR s nabídkou počítačů pro využití na našich projektech ve Středoafrické republice. Jednalo se o 2 starší ale velice zachovalé a plně funkční notebooky a 3 zbrusu nové iPady. Dárci si přáli, aby počítače sloužili především studentům, které již podporujeme.
.
Společně s našimi partnery jsme tedy udělali malý průzkum, kdo z našich studentů by počítač nejvíc potřeboval. Někteří z nich už počítač mají od jiných dárců. Nikdo z nich si nemůže dovolit počítač si koupit. V rámci našeho programu totiž podporujeme ty, kteří by si jinak studium nemohli dovolit, takže samozřejmě nemají ani na počítač. Ten stojí ve Středoafrické republice ještě víc než v Evropě.

Počítače pro studium

Studenti počítače potřebují – někteří na závěr studia pro sepsání závěrečné práce (bakalářské, diplomové či dizertační), jiní se bez něho neobejdou už ani během studia. Některé univerzity zavedly během pandemie covidu distanční výuku a částečně v ní pokračují doposud. Jiné zase požadují již během studia vypracovávání prací na počítači či vyhledávání informací na internetu.
.
Poděkování od obdarovaných studentů budeme postupně zveřejňovat na Facebooku.
Našemu dárci tímto ještě jednou moc děkujeme!

Přidejte se i Vy!

Chcete se také přidat a darovat něco potřebného do SAR? Napište nám!
I na některé věcné dary můžeme vydat potvrzení o daru pro daňové účely.
.
Děkujeme.
.
.
.