Český velvyslanec navštívil projekty SIRIRI v Bangui

Byl jsem potěšen, jaké tu má SIRIRI dobré jméno, které je výsledkem celé řady velmi přínosných projektů nejen v hlavním městě, ale zejména v provinciích.“

Velvyslanec ČR, p. Zdeněk Krejčí, během své návštěvy projektů organizace SIRIRI o.p.s. v Bangui.

Minulý týden velvyslanec Zdeněk Krejčí navštívil Středoafrickou republiku (SAR). Hlavním cílem bylo předat do rukou prezidenta republiky, H.E. Faustin Archange Touadéra, jmenovací dekrety. Během svého času v SAR navštívil také své diplomatické kolegy, reprezentanty katolické církve a partnery české organizace SIRIRI, která je v zemi aktivní již po mnoho let. Naše ambasáda postupně obnovuje diplomatické vztahy ve všech zemích, které pod ní spadají. – Volný překlad z Facebooku české ambasády v Nigérii.

Pan Krejčí se během svého pobytu v Bangui setkal se studenty, které podporujeme na jejich studiích na vysoké škole. Aktuálně podporujeme 11 studentů, ne všichni se ale mohli setkání zúčastnit – především proto, že někteří jsou na stážích mimo hlavní město. Více o projektu najdete zde.

Pan Krejčí se také setkal se studenty střední zemědělské školy, kterou třetím rokem provozují karmelitáni v Bangui. Jedná se o vůbec první školu tohoto typu v zemi!  Tuto školu od tohoto školního roku také podporujeme. Více o projektu najdete zde.

Nakonec se také setkal s lékařem Cédricem Ouanekpone, kterého jsem podporovali po více jak 13 let a stal se prvním specialistou na léčbu ledvin v zemi. Nově mu pomáháme v léčbě urgentních pacientů, kteří by bez této péče zemřeli. Více o projektu se dozvíte zde. Ilustrační fotografii najdete coby náhledový obrázek tohoto článku.