Nabídka pro školy a kluby: zapojte se do Afrikánů pro Afriku – uzávěrka 28.2.2023!

Afrikán je květina, která se u nás objevuje často na letních záhonech a stala se jedním ze symbolů dušičkového období. Málokdo ale ví, že se dá najít nejen v Latinské Americe a v Mexiku, ale že roste také v Africe. Při poslední cestě jsme se s ní setkali hned několikrát.

                                      Baoro, Středoafrická republika, září 2022

I letošní školní rok nabízíme školám a volnočasovým klubům zapojit se do projektu Afrikány pro Afriku. Pěstovat mohou děti a jejich pedagogové různé sazeničky – ať už výše zmíněné afrikány, tak další rostliny jako třeba rajčata, papriky nebo bazalku. Fantazii se meze nekladou. Důležité je, aby o sazeničky byl zájem a bylo je možné prodat rodičům, přátelům či veřejnosti. Více o projektu se dozvíte na naší stránce.

Vzhledem k naší omezené kapacitě bychom rádi poprosili školy a kluby, aby si výsev a pěstování rostlin zajistily samy. Moc rádi ale do školy přijdeme s prezentací či aktivitami na míru dle počtu žáků, jejich věku či časové dotaci. Posunujeme čas na přihlášení do konce února! Přihlášky a dotazy směřujte prosím na náš e-mail: siriri@siriri.org

Těšíme se na spolupráci!