Seznamte se s vzdělávacím programem SIRIRI Škola hrou ve Středoafrické republice

 

SIRIRI v dubnu letošního roku slavnostně zahájila vzdělávací program Škola hrou ve Středoafrické republice. Program navazuje na pilotní projekt, který proběhl ve školním roce 2015/16 v základní škole Bakanja ve městě Bozoum.

Program se zaměřuje na vzdělávání učitelů a jedním z jeho výstupů je i první moderní slabikář v rodném jazyce Středoafričanů – sango. Díky programu získávají učitelé dovednosti moderních pedagogických metod a dětem se zároveň do rukou dostává učební materiál, kterému rozumí.

Proč je podpora vzdělávání ve SAR tak důležitá, jak dopadl pilotní projekt, kolik vzdělávací program bude stát se dočtete buď na stránkách programu nebo v prezentaci níže.

SIRIRI reaguje na veliký zájem ředitelů dalších středoafrických škol a připravuje v září 2016 interaktivní vzdělávací kurzy pro 150 učitelů, 150 tříd chceme vybavit didaktickými pomůckami. Aby se tyto kurzy mohly realizovat, vyhlásila SIRIRI na podporu programu veřejnou sbírku. Podpořte nás, nový školní rok by mohlo začít v září 2016 až 8.000 školáků mnohem lépe! Pošlete svůj příspěvek na účet: 636631/5500.

prezentace_siriri-dig

prezentace-fj_siriri-dig