„Léčba i naděje v srdci Afriky“ – premiéra proběhla 28.1.

Poslední lednový nedělní večer patřil krásné hudbě a také vzácné návštěvě! Při benefičním koncertě Lieder Company Prague proběhla také premiéra dokumentu „Léčba i naděje v srdci Afriky“. Zúčastnil se jí jak jeho tvůrce Vladimír Pasler z nedalekých Říčan (na fotce jak jinak než s kamerou v ruce), tak hlavní protagonista, Cédric Ouanekpone, z daleké Středoafrické republiky. Společně si pak na podiu připili na toto společné dílo.

Děkujeme tímto jak Vladimíru Paslerovi za krásný film tak společnosti Lieder Company Prague za nádherný večer, při kterém se vybralo úžasných 15.000 Kč. Ty poslouží na financování projektu Fond první pomoci pro pacienty centra krevní dialýzy v Bangui – Siriri.

Na projekt je možné přispívat i nadále: stačí poslat libovolnou částku na náš transparentní účet:  666646/5500 a do zprávy pro příjemce dát heslo „ledviny“. Předem moc děkujeme!

Anotace a pár informací k filmu:

Dokument českého tvůrce Vladimíra Paslera o Cédricovi Ouanekpone, prvním středoafrickém nefrologovi, který vystudoval také díky finanční podpoře SIRIRI o.p.s. a českých dárců v rámci projektu „Podpora VŠ studentů“. Film vypráví jeho životní příběh, přibližuje také reálie Středoafrické republiky, jedné z nejchudších zemí světa a v neposlední řadě ukazuje, jak jeden mladý lékař může měnit svět kolem sebe k lepšímu.

Rok výroby: 2023

Autor: Vladimír Pasler, ČR

Stopáž: 9:32

Film je dostupný na našem YOUTUBE kanále.