SIRIRI dostala ocenění za naplňování Cílů udržitelného rozvoje

V úterý 12. června 2018 se v Černínském paláci v Praze předaly Ceny SDGs, unikátní ocenění za naplňování Cílů udržitelného rozvoje OSN v Česku. Večerem nejvíce rezonovala témata odpovědné spotřeby, boje proti plastu či zlepšení vzdělávání. Vítěze vybírala odborná porota i široká veřejnost ve veřejném hlasování.

Cenu České rozvojové agentury získala nezisková organizace SIRIRI s projektem Škola hrou ve Středoafrické republice. Škola hrou spojuje využití moderních pedagogických metod s autorskou přípravou, tiskem a distribucí didaktických pomůcek v národním jazyce Sango. Pavel Frelich, ředitel České rozvojové agentury dodává: „Na tomto inovativním projektu jsme ocenili, že na jeho přípravě spolupracovali i středoafričtí učitelé a odpovídá tak tomu, co středoafrické školství skutečně potřebuje. Tento projekt založený na myšlenkách J. A. Komenského má vysoký standard pedagogiky 21. století a oslovil už zhruba 20 000 žáků a několik stovek místních pedagogů. Zájem o něj navíc stoupá.“

„Vzdělávací program Škola hrou má velkou oblibu mezi středoafrickými učiteli, žáky i rodiči. Máme velkou radost, že program získává na popularitě i v České republice. K tomu, abychom myšlenky J. A. Komenského mohli rozšířit do více středoafrických škol, potřebujeme dostatek financí na náklady spojené se školením místních učitelů a na tisk didaktického materiálu. Věřím, že ocenění veřejnosti a odborných komisí nám k tomu pomohou,“ komentovala získání ceny iniciátorka programu Škola hrou Ludmila Böhmová.

Ceny SDGs demonstrují unikátní partnerství a spolupráci mezi sektory. Druhý ročník nezávislého ocenění uděluje Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s Českou rozvojovou agenturou, Ministerstvem průmyslu a obchodu, Ministerstvem zahraničních věcí a Ministerstvem životního prostředí, pod záštitou Informačního centra OSN v Praze a UN Global Compact v Česku.

Foto: Petr Klapper pro Asociaci společenské odpovědnosti.