Narozeninová oslava nebo charity lunch pro SIRIRI

V posledních několika měsících nás oslovila řada našich fanoušků, kteří z vlastní iniciativy uspořádali v rámci soukromých či veřejných oslav benefici pro SIRIRI.

Narozeninové oslavy, při kterých se oslavenci chtěli setkat s přáteli, ale dárky si nežádali, byli první vlaštovkou. Své přátele poprosili, aby místo dárku přispěli na projekty SIRIRI buď do kasičky na místě oslavy nebo přímo na transparentní účet.

„Máme v rámci firmy možnost darovat každý rok peníze nějaké organizaci, ale bohužel je tam podmínka, že ta organizace musí působit v České republice. S kolegyní jsme se rozhodly, že na to půjdeme jinak a protože je nás v práci docela dost co rádi vaříme, tak jsme uspořádali tzv. charitativní oběd.  Zhruba měsíc předem dáme kolegům vědět, že chystáme charity lunch a že mohou něco uvařit, upéct, vytiskneme malé plakáty, které rozvěsíme po celé firmě. Navnadíme je, co plánujeme uvařit, někdy tomu i dáme nějaké téma. Pro SIRIRI to byla hlavně luštěninová vegetariánská jídla a sladké ke kávě. Ve firmě je nás kolem stovky, ale do kanceláře chodí tak 30 lidí a na oběd teď mohl přijít zhruba takový počet. Někdo přispěje přesně na korunu, někdo přispěje víc, někdo si třeba ani nic nekoupí, ale peníze daruje. Je to různé.“ vysvětluje Veronika T., která ve firmě, ve které pracuje, zorganizovala tzv. Charity lunch při kterém vysbírali 6 600 Kč.
Další formu, kterou naši příznivci uspořádali, byla podpora SIRIRI v rámci veřejné akce, kterou organizovali, na které SIRIRI mohlo umístit svůj stánek s benefičním obchodem Ruku v ruce nebo projekty SIRIRI podpořili jinou formou, např. tombolou. Prodejních akcí, na které se svým stánkem SIRIRI může jezdit, je celá řada. Na většině z nich jsou ale příliš vysoké poplatky, tedy musíme si i podle toho vybírat, na které akce se vydáme.
Tímto bychom rádi poděkovali všem, kteří se rozhodli SIRIRI takto seznámit své přátele a okolí s našimi aktivitami a pobídnout je k podpoře.

Chystáte oslavu narozenin nebo nějakou akci a rádi byste při té příležitosti podpořili naši činnost? Ozvěte se nám!